Warsztaty dla Rodziców

28.02.2020 Jak być dobrym i skutecznym rodzicem – cykl

pozytywna dyscyplina Rzeszów, kurs dla rodziców, jak być dobrym i skutecznym rodzicem

Zastanawiasz się, jak być dobrym i skutecznym rodzicem, pragniesz budować relację z własnym dzieckiem w oparciu o wzajemne zrozumienie i szacunek? Chcesz rozwijać jego samodzielność, wiarę w siebie i realne poczucie własnej wartości? Zależy Ci na tym, aby współpracować z dzieckiem i z powodzeniem rozwiązywać codzienne wyzwania bez posługiwania się nagrodami i karami?


Zapraszam Cię na cykl warsztatów, podczas których zgłębisz istotę Pozytywnej Dyscypliny – metody wychowawczej znanej na świecie, która pomaga rozwiązywać pojawiające się trudności oraz pokazuje jak budować więzi, porozumieć się z dzieckiem i czerpać przyjemność z bycia razem.

Każde spotkanie ma swój temat, a ważnym elementem warsztatów będzie moduł Rodzice Pomagają Rodzicom, czyli będziemy wspólnie poszukiwać rozwiązań naszych codziennych, rodzicielskich wyzwań.

Tematy spotkań:

1.Jak być uprzejmym i stanowczym rodzicem jednocześnie

Powiemy o tym, jak wyznaczać granice i mówić NIE z szacunkiem do dziecka oraz z uwzględnieniem wymogów sytuacji.

2. Dlaczego one to robią?

Powiemy o tym, co kryje się za „trudnymi” zachowaniami dzieci i co robić, aby było łatwiej porozumieć się z dzieckiem.

3. Czego uczą kary i nagrody i czy na pewno o to nam chodzi?

Powiemy o tym, dlaczego kary i nagrody nie uczą kompetencji życiowych, na których nam zależy oraz mogą tylko „pogorszyć” zachowanie dziecka.

4. Jak zachęcić dziecko do współpracy?

Powiemy o tym, jakie są techniki zachęcania dziecka do współpracy w duchu wzajemnego szacunku i bez odwoływania się do nagród i kar.

5. Zachęta

Powiemy o tym, jak budować realne poczucie własnej wartości u dziecka oraz wiarę w siebie oraz co robić, aby budować motywację wewnętrzną, czyli, aby dziecko chciało chcieć.

Kiedy: 28.02, 6, 13, 20, 27.03 godz. 17.30-20.00 – pięć spotkań, w cotygodniowych odstępach.

Gdzie: Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, ul. Witolda 11a, Rzeszów

Inwestycja: 240 zł (drugi rodzic 100 zł)

Jak się zapisać: 691-641-575, pdwarsztaty@gmail.com

 Otrzymujesz:
12,5 godzin warsztatów umiejętności rodzicielskich w oparciu o Pozytywną dyscyplinę
Materiały do pracy warsztatowej
Certyfikat ukończenia kursu                                                                             Poczęstunek                                                                                                                     Warsztaty odbędą się po zebraniu grupy.

PROWADZĄCA: Iwona Bukała-Siedlecka – pedagog, socjoterapeuta, certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców i nauczycieli, prywatnie żona i mama dwójki dzieci