O mnie

Cześć, mam na imię Iwona, jestem żoną  i mamą dwóch córek. Z wykształcenia jestem pedagogiem i socjoterapeutą. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami.
W wolnym czasie lubię czytać książki oraz podróżować.

DLACZEGO ZOSTAŁAM EDUKATOREM POZYTYWNEJ DYSCYPLINY?

Od kiedy zostałam mamą, doświadczałam momentów szczęścia, satysfakcji, ale również zagubienia i bezsilności, a popełniane błędy powodowały poczucie winy. Szybko okazało się, że wiedza, którą posiadam nt. wychowywania dzieci jest niewystarczająca, a czasami nijak ma się do rzeczywistości. Tradycyjne modele wychowania były mało pomocne. Zaczęłam poszukiwać metod i narzędzi, które wsparłyby mnie w budowaniu relacji z dziećmi i współpracy z nimi. Pozytywna Dyscyplina pomogła mi pogodzić się i zaakceptować moje niedoskonałości, a także lepiej rozumieć motywy postępowania dzieci, co okazało się fundamentalne, ponieważ w dużej mierze moje zachowanie zależało od tego, jak interpretowałam ich zachowanie. Gdy zaczęłam stosować techniki PD zauważyłam, że zbliżyłam się do moich dzieci i z powodzeniem rozwiązujemy codzienne trudności. Wokół siebie spotykam innych rodziców, którzy mają podobne trudności do moich i chcę im pokazać sposoby, na to, aby czuć satysfakcje z tego, że są rodzicami.

JAK TA PRACA WPŁYWA NA MNIE I MOJE ŻYCIE? 

Przede wszystkim odkryłam, że nie ma rodziców doskonałych, każdy z nas popełnia błędy
i najważniejsze jest, aby traktować je jako okazję do nauki, a wszelkie zmiany zacząć najpierw od siebie. Moje motto to: „Wychowuję, najlepiej jak potrafię w danym momencie”. Spotkania z innymi rodzicami są niesamowitą okazją do wzajemnego uczenia się i dzielenia doświadczeniem.

JAKIE PROWADZĘ SZKOLENIA, WARSZTATY I GDZIE MOŻNA MNIE SPOTKAĆ?

Prowadzę warsztaty rozwoju kompetencji wychowawczych dla rodziców i nauczycieli  w nurcie Pozytywnej Dyscypliny. Są to szkolenia bazowe oraz tematyczne, które poszerzają tematykę warsztatów bazowych. Prowadzę także Klub Pozytywnego Rodzica.

Realizuję również warsztaty w ramach projektu Projekt Bohaterskiej Wyobraźni, moduł Efekt Biernego Widza – jak przekształcać bierność w bohaterskie działanie?

Więcej na temat moich warsztatów dowiesz się z wywiadu w radio Via: